O nas

Witajcie!

Kolejny, wśród tylu – nasz blog kulinarny. Nie chcemy pisać, że blog powstał z miłości do jedzenia czy gotowanie to nasza pasja. Choć rzeczywiście oboje lubimy dobrą kuchnię.

Ogromną przyjemność sprawia nam gotowanie dla rodziny i przyjaciół. Jesteśmy zwolennikami smacznego gotowania przy użyciu jak najmniej przetworzonych produktów. W naszej kuchni dbamy o to, aby wykorzystywać produkty do ostatniego kawałka. Cały czas się uczymy i rozwijamy kulinarnie. Lubimy eksperymentować i próbować nowości. Inspiracji poszukujemy wśród potraw znanych kucharzy jak i takich samych pasjonatów gotowania jak my. Czas, kiedy wspólnie gotujemy jest świetną zabawą i sprawia nam wiele przyjemności. Chcemy się dzielić z Wami naszą pasją. Będzie nam bardzo miło jeżeli i my zainspirujemy Was prezentowanymi potrawami do gotowania. Dlatego “Nie pieprz tyle i do dzieła!

Justyna i Marek

O co chodzi z nazwą ? Zastanawiając się nad nazwą wiedzieliśmy, że przy tylu istniejących blogach nie będzie to łatwe. Wszystkie nazwy, które nam przychodziły do głowy już istniały w sieci. Oboje byliśmy zgodni, że w takiej sytuacji nazwa musi być nieoczywista, budząca ciekawość. Mój Mąż, lubiący ostre jedzenie wielokrotnie słyszał ode mnie, że za dużo używa ostrych przypraw i pieprzu. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy mu to powiedziałam. I tak, przy burzy mózgów na temat nazwy, na kartce papieru została zapisana nazwa „Nie pieprz tyle”, budząca śmiech, skojarzenia być może dla niektórych inne niż kulinarne, ale jakże idealna dla naszego kulinarnego bloga.